IRAN

SAMSUNG CSC
Czy to jeszcze Turcja, czy może już Iran?

18 Maja 2015

Co byście zrobili, gdybyście obudzili się w ciemnej kabinie tira, nie pamiętając niczego i nie wiedząc nawet, w jakim kraju się znajdujecie? Ten wpis pozwoli Wam stwierdzić, czy to raczej Turcja, czy może też Iran – a tak naprawdę jest to po prostu ogromny zbiór ciekawostek na temat obu tych krajów!SAMSUNG CSC
Porady dla wyjeżdżających do Iranu cz. II:
gościnność, nocowanie w namiocie i higiena

11 Lutego 2015

Część druga poradnika zawierającego użyteczne informacje dla osób wybierających się do Iranu. O tym, czego można spodziewać się od Irańczyków oferujących gościnę i jak się wobec nich zachować, o spaniu pod namiotem w parkach i o tym, jak w czasie podróży przez Iran dbać o higienę.


SAMSUNG CSC
Porady dla wyjeżdżających do Iranu cz. I:
strój, zachowanie i pieniądze

27 Stycznia 2015

Część pierwsza poradnika zawierającego użyteczne informacje dla osób wybierających się do Iranu. O zasadach ubioru, podziale miejsc w metrze, kąpieliskach, taksówkarzach, naciągaczach i wymianie walut.


DCIM125GOPRO
Miejsce kobiety w Iranie
21 Grudnia 2014

W powszechnej świadomości Iran postrzegany jest jako kraj, w którym małżeństwa są aranżowane, kobiety całe życie spędzają w domu przy garach, słuchając ojca i męża, a z domu wychodzą jedynie za ich zgodą, zakryte od stóp do głów. A jak jest naprawdę? Relacja oczami Europejki w Iranie.

Shiraz1_DxOx
5 porad, jak nie zmęczyć się Iranem

26 Listopada 2014

Iran to kraj bardzo specyficzny i przed przyjazdem do niego należy odpowiednio przygotować się na zderzenie z odmienną kulturą i stylem życia. Oto kilka prostych porad, jak nie zrazić się do Iranu i Irańczyków, a przy tym zmaksymalizować przyjemność czerpaną z pobytu w tym kraju.Opuszczona warowna rezydencja nieopodal Faraghe w centralnym Iranie


Iran – języki i porozumiewanie się

3 Listopada 2014

Iran to kraj odizolowany od świata od wielu lat i jadąc tam nie oczekiwaliśmy, że porozumiewanie się z jego mieszkańcami będzie łatwe. Spodziewaliśmy się, że najlepiej będzie po prostu nauczyć się ich języka. A jaka okazała się rzeczywistość?

Nie taki Iran straszny, jak go malują

28 Października 2014

Mało kto wie lub pamięta, że jeszcze 35 lat temu – czyli przed rewolucją w 1979 roku – Iran był państwem bardzo postępowym, pro-zachodnim, nowoczesnym i relatywnie liberalnym. Dzisiaj jawi się on w ogólnej świadomości jako zamknięte, odizolowane państwo religijne o rygorystycznym prawie. Pojechaliśmy tam, żeby sprawdzić, jak jest naprawdę.


Shiraz1_DxOx
Autostopem do Iranu – podsumowanie

26 Października 2014

17000 kilometrów autostopem w 76 dni, czyli o tym, jak dojechaliśmy nad Zatokę Perską i nie pozabijaliśmy się po drodze.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s